Skip to content

Nil Avunduk Webinar 22 Mart 2021

Loading...

Nil Avunduk Webinar 22 Mart 2021

22 Mart 2021 tarihli Webinarı kaçıranlar buradan indirip izleyebilirler. Detaylar aşağıdaki açıklama kısmında yer almaktadır. Dijital ve indirilebilir üründür, cihazınıza indirebilir ve izleyebilirsiniz. Kargo yapılmaz.

100,00 KDV Dahil

SKU: webinar37
Loading...

22 Mart 2021 tarihli Webinarı kaçıranlar buradan izleyebilirler.

Seminer Konuları:

 • Çalışma yaparken doğru soruyu nasıl sorabiliriz? Çalışma yaparken doğru soruları sorabilmek için çalışmaya yaklaşımımız nasıl olmalı?
 • Çalışmayı doğru kullanmayarak isteklerini oldurtmak üzere çalışma yapan kişilere Nil Avunduk’un, “Bu çalışmayı yapamadığınız, yaşayamadığınız isteklerinizi oldurtmak için kullandınız. Halbuki ben isteklerimin bana verdiği zararları fark etmem sonucu bu çalışmayı keşfettim. Ardından çalışmamı, ‘İsteklerimden nasıl vazgeçerim?’ diye yaptım,” sözleriyle yaptığı açıklama.
 • Yaşadığımız problemlere neden, “Hangi isteğimden dolayı bu duruma düştüm?” diye bakmamız gerekiyor?
 • Nil Avunduk’un 7-8 yıl önceki bir seminerinde annesine, kocasına ve patronuna bağımlı olduğunu keşfeden bir kişinin bağımlı olduğu kişileri bırakması gerektiğini anladığını belirtmesi üzerine Nil Avunduk’un yaptığı uyarı ve seminerlerinde bağımlı olduğunu keşfettiği kişileri değil, o kişilerden olan beklentilerini bırakması gerektiğini anlattığını açıklaması ve buna benzer yanlış anlamaların neler olduğu ve ne gibi sonuçlara yol açtığını örneklerle birlikte detaylı olarak anlatması.
 • “Beklentiler listemizi bırakacağız, bizi oyuna getiren bu. Beklentileriniz bitmeden evin içinde savaş, kavga, öfke bitmez, affetme gerçekleşmez,” ne demektir?
 • “Bir isteğinin aslında olamayacağını ve yapılamayacağını anladığında bu sebeple kızgın olduğun herkes için öfken biter,” ne demektir?
 • “Bir şey yapmak üzere harekete geçtiğinde içinden, “Şunu yapmalısın,” diye bir cümle çıkıyorsa o konu hakkında çok şüphe etmelisin,” ne demektir?
 • Negatif oluşumun bizi rahat ve kolay yaptığımız iş ortamlarından çıkarıp, “hayalimdeki iş” diye inandırarak zorlanacağımız ortamlara veya durumlara sokma oyunu ile ilgili anlatım
 • Dört yaşındayken dokuz yaşındaki bir çocuğun cinsel tacizine uğradığını düşünen ve bunun için çok acı çektiğini ve o kişinin de aynı acıyı çekmesini istediğini söyleyen bir kişiye Nil Avunduk’un bunun cinsel taciz olmadığını algılatan geniş anlatımı.
 • Cinsel taciz nedir ve negatif oluşum bunu insanlara karşı nasıl kullanır?
 • İnanmadığı bir işi sırf insanlardan para almak için yaptığını düşünen bir kişiye Nil Avunduk’un, “İş neden yapılır?” konulu anlatımı.
 • Borç ne demektir? İnsan neden borçlanır? “Borç boyundan büyük işlere kalkışmaktır,” ne demektir?
 • “Hayalinde olan bir iş varsa o iş senin değildir, negatif oluşumun zihnine soktuğu bir kandırmacadır. Eğer iş seninse o zaten her gün yaptığındır, yapabildiklerindir,” ifadesi ne demektir?

 

ÇALIŞMALAR VE ÇALIŞMA ÖRNEKLERİ:

 • Cinselliği bedeninin hiç almadığını ve böyle çok sağlıklı olduğunu, aklına geldiğinde de yorgunluk ve titreme hissettiğini söyleyen bir kişiye Nil Avunduk’un cevabı ve bu cevabın içinde bu kişinin cinselliği bırakmış gibi yaptığını ama cinsellikle ilgili tüm bilgilerinin hala zihninde durduğunu ve ancak cinsellikle ilgili bildiklerini keşfedip bunları dönüştürdüğünde bedeninde cinsellik algısının bitebileceğini tarif etmesi.
 • İşten ayrılması gerektiğine inanan bir kişinin zihnine, “Ben işten çıkarsam, sen ne kazanacaksın?” diye soru sorarak yaptığı çalışma.
 • İş ortamında işler güzel bir şekilde seyrederken etrafındakileri uğraştırmaya geçtiğini fark eden bir kişinin bunu önemli olmak için yaptığını keşfetmesi üzerine, Nil Avunduk’un, “Önemli olmayacaksın. Çünkü zaten insan olarak çok önemlisin. Bunu fark edeceksin,” diyerek yön göstermesi.
 • “Yaşantınızda güzel giden şeylerde aslında kendi kendinize çelme takıyorsunuz. Bu çelme takma, başka yerde sana akıl versin diye negatif oluşumun dostu olmaktan geliyor. Onunla ne kadar az dost olursan, hatta nihayetinde dostluğu tamamen bırakırsan, onun sana çelme takması da biter,” sözleriyle yapılan anlatım.
 • İş yerinde bir kişiyi, “Anlamadan, düşünmeden yapıyor,” diye tarif eden bir kişinin evindeki ev işlerini anlamadan ve düşünmeden, önem vermeden yaptığını bulması. Nil Avunduk’un bunun tam tersine ev işlerinin ne kadar anlayarak ve önem vererek yapılması gerektiğini, insanın aslında yaşadığı ortamda ve kendi işlerinde düzenli olduğunu, dağıtması, pis bırakması ve önem vermemesine negatif oluşumun yönlendirmelerinin sebep olduğunu anlatması.
 • Geçen hafta gençliğinde yaptığı bir intihar girişimi sahnesini dönüştürmek üzere çalışma yapmış bir kişinin bu çalışmasına devam etmesi ve kendisindeki popüler ve en beğenilen olma isteğini ve bu isteğinin tüm ilişkilerinde ve yaptığı iki evlilikte büyük problemler yaşamasına yol açtığını keşfetmesi ve dönüştürmesi.
 • Tanıştığı bir kişi ile yaşadığı cinsel bir deneyimden sonra bu kişinin cinsel ilgisini yitirip kendisiyle arkadaş olmaya geçmesinden etkilenen bir kişinin cinsellik ve erkeklerden beklentilerinin ona yaşattıklarını tarif etmesi.